A hazai pálya hátránya! Inter – Rubin 2:2

Az idősebb szurkolók még emlékezhetnek Poldi bácsi klasszikusára az Égig érő fű című filmből. Az öreget nyugdíjazták a Fővárosi Kertészeti Vállalatnál és ezt mormolta maga elé minden nap a körfolyosós bérház macskaköves udvarán: „ Csak az  a gyep, az a szép zöld gyep, az nagyon fog hiányozni, a gyep „. Nagyjából így vagyunk mi is a Meazzával, mert mióta holland fűre cserélték (reméljük, jó helyről rendelt Moratti embere) a szentélyünk talaját, azóta valahogy nem érezzük a győzelem édes ízét. Tegnap az orosz Rubin Kazany vendégeskedett nálunk Európa Liga-mérkőzésen.

Hangoztatják az olasz csapatok, hogy igenis komolyan veszik a második számú európai kupasorozatot, ehhez képest a Nápoly az Udinese és sajnos az Inter sem a legerősebb csapatát küldte pályára tegnap este. Elhiszem, hogy nincs benne akkora pénz, mint a BL-ben, de legalább a meccsre kilátogató és jegyet vásárló (18 juró volt egy tikett a 2. gyűrűre) szurkolókat megtisztelhetné a csapat. Bíztam, hogy Stramának lesz vér a pucájában és legerősebb csapatot küldi a pályára, de igaza lett a realistáknak, hisz a Handanovic – Jonathan, Samuel, Ranocchia, Nagatomo – Zanetti, Gargano, Cambiasso, Coutinho – Cassano- Livaja kezdőnél tudtunk volna erősebbet is a tatárokkal szemben felállítani. Felteszem a költői kérdést, hogy mire tartalékolunk? A vasárnapi Siena elleni bajnokitól, vagy a Chievóval szembeni szerdai összecsapástól fosunk? Nem értem. Még szerencse, hogy Juan Jesus élete meccsét játszotta hétvégén, de ezzel szemben csak a szódákat vitte ki a többieknek.  Egy Sneijdert a padon kezdetni pedig felér az Inter szurkolókkal szemben elkövetett halálos bűncselekmény kategóriájával. Bár ilyen tétel, azt hiszem (még), nem szerepel az olasz büntető törvénykönyvben.

Még beférnének:

hosszú a padunk

A meccs igazából nem hozta tűzbe Milánó lakosságának a Pazza Inter Amala slágert fejből tudó egyedeit, hisz a negyedházzal talán még költői túlzásba is esek. A Torino elleni 4-4-1-1-t játszottuk, hisz Livaja verekedett elől a védőkkel, Cassano egy picit visszább húzódott a középpályára. A nyolcvannyolcasunk kiharcolt egy szabadrúgást, Sneijder hiányában a kilencvenkilencesünk tüzelt, az oroszoknak meg ugye a génjeikben van az elhárítás, így védett is a kapusuk. Negyed órát kellett várnunk, hogy feljebb emelkedjen a vérnyomásunk. Történt, hogy Jonathan szépen becsúszott a labda és az ember közé, a kazanyi játékos természetesen élt a felkínált lehetőséggel és azonnal átesett az ál-Maiconunk lábán. Tizenegyes, Handanovic tizenegyes-ölő mintájára kivédi, de kippatanóra nem mi érünk oda, hanem a Rjazancev. 1-0 oda! Tény, hogy az orosz már belépett a tizenhatoson belülre az elrúgás pillanatában, de ezt 100 esetből 99-szer nem fújják vissza, most sem tette ezt a bíró sporttárs. Megérkezett a hazai pálya átka! Elég lassan tértünk magunkhoz, de 20 perc múlva ott volt Jonathan lábában, hogy jóvá tegyen mindent, természetesen ott is maradt. 7 méterről telibe találta az elé bevetődő védőt, pedig egy brazilnak elvileg lövőcselt is illene tudni csinálni, vagy egy picit megemelni a labdát, hogy az kikössön a hálóba. Nem sikerült neki. Még javában használtuk a nyomdafestéket nem tűrő szavakat, amikor láthattunk egy kis focit a fiainktól is. Cassano zseniális zsuga Cambiassónak, aki kifelé cselezett a rátámadó kapustól, majd becenterezte a labdát, ahol a Vierire hajazó Livaja, a valamikori 32-esünk módjára, három orosz medve vicsorgásának gyűrűjében befejelte a kapuba. 1-1! Lenyugodtunk, aztán meg nem, hisz Lavanszev telibe trafált a kapufánkat. Olyan nagyon nem zavarták a védőink.

Nem volt telt ház

Szünetben vártuk Sneijdert, helyette megkaptuk Guarint, aki a hibájától teljesen összezavarodott Jonathant váltotta. Militót is jegeltük még, mert az orosz bajnokság 8. helyezett csapatának nem lehet ám csak úgy nekirohanni. A második félidő elején aztán Livaja a mennybe mehetett volna, de sajnos a lövése tette meg helyette. Történt, hogy labdaszerzést követően három a kettőbe vittük rá a labdát a ruszkikra, de Cassano pontos átadását Livaja elrontotta. Strama nem sokkal később behozta a horvát center helyére Militót, majd a meccset még mindig végigjátszani nem tudó Antoniónkat, Pereira váltotta. Talán meg lehetett volna próbálni két csatárral is támadni, de nekem úgy tűnt, hogy tartani akarjuk a döntetlent. Vicc. Guarin hozta a mostani rossz formáját, Coutinho olyan volt, mint a testalkata, abszolút súlytalan. Megint Zanettiben láttuk a legtöbb akarást, ami szégyen a többiekre nézve. Nagy helyzetünk nem is igazán volt, a Kazanyiak megérezték a vérszagot és gyorsan lőttek is egy gólt. Eremenko ugratta ki Rondónt, akinek Ranocchia csak megsimogatta a mezét, a ziccert meg kegyetlenül beverte a venezuelai. Azért halkan kérdezem, hogy Rano barátunk miért nem faultholta le a csatárt? Kap egy pirosat, eltiltják 2 meccsről, az ellenfél lő 18 méterről egy szabadrúgást, ezzel szemben 2-1 oda! A végére aztán lőttünk egy érdekes gólt, ami konkrétan így nézett ki: felpasszolt labdát Samuel sarokkal kitette a jobb szélre Militónak, akinek beadást, a centerposzton kamikazeszerűen felbukkanó, Nagatomo kapásból beverte a kapu jobb oldalába! Sokat szidtuk a japánt, most mondjuk neki egy árigátót. 2-2, vége!

befejező csatárunk

Érdemjegyek:

Handanovic – Tizenegyest fogott, magabiztos volt, a labdák nem jöttek ki gólra, a gólról nem tehetett. 7

Jonathan – Buta tizenegyes, kihagyott helyzet, abszolút vakon volt a srác. 3

Samuel – Volt az első félidőben egy fontos mentése, de látszott, hogy két fokozattal alacsonyabb sebességben játszik. Végül is lehet, hogy hasznosabb lenne az utolsó 20 percekre betenni csatárnak, hisz Mourinhónál is volt már ilyen meccse , s úgy látszik egész jól feltalálja magát az ellenfél kapuja előtt. 6

Ranocchia – Tegnapi a tavalyi Andi volt. 4

Nagatomo – Védőnek szeleburdi, középpályásnak pontatlan, de befejező csatárnak egész jó! 6

Zanetti – Mindegy, hogy bajnoki, BL, olasz kupa, barátságos, vagy EL meccs, ő mindig odateszi magát! 7

Gargano – Szépen végigalibizte a meccset. 4

Cambiasso – Hozott egy gólt a rutinja, de ő is Samueles (nem Eto’o, hanem Walter) tempóban játszik már. 6

Coutinho – Elvileg neki kellett volna osztogatni, de Cassano, mivel visszalépett a középpályára, így nem igazán érvényesült a kis brazil. Ráadásul eléggé kedvetlennek is tűnt. Lehet, hogy Balotellitől terhes a barátnője? 4

Cassano – Csatárnak jelölte Strama, de amolyan Sneijder-pótló irányító pozíciót vett föl. Volt néhány jó passza, egy veszélyes szabadrúgása. Még a jobbak közé tartozott. 6

Livaja – Egyedül harcolt az orosz frontvonalak mögött, szerzett is egy gólt, egyet kihagyott, de én látom benne az új Bobót! 7

Guarin – Inkább be se állt volna! 4

Milito – Durciból adott egy gólpasszt! 6

Pereira – Most hirtelen nem is emlékszem tőle semmi emlékezetesre, de lehet, hogy akkor már egy picit álmos voltam. 5

Stramaccioni – Lenyilatkozta, hogy nem haragszik Sneijderre, aki beviharzott a Torino elleni lecserélését követően zuhanyozni, ezzel szemben tegnap egy percet sem játszatta. Mi lett volna, ha tényleg megsértődik rá? Jesus kihagyása is hiba volt, mint ahogy ez a túlságosan védekező taktika. Hazai pályán azért ennyire ne óvatoskodjunk már! A cseréket sem annyira értettem, hogy miért nem próbáltunk meg 1-1-nél nyomást gyakorolni az ellenfélre és két csatárral támadni. 4

Hétvégén megint otthon játszunk. Belefér egy gyors talajcsere?