Delfinháton lovagolva

Pescarából? Az milyen egy szar hely… Nem én mondom, hanem az Anconai szerelmesek főszereplője. Bár rögtön vitába is szállok Ancona donjával, Pescara egy baromi jó kis hely. Persze gyarló érdekek vezérelnek és nem a több, mint 600 ezer könyvvel bíró Palazzo del Governo nyűgözött le, mely ma városi könyvtárként üzemel. Bár, ha jól sejtem Cassanót sem ez vonzotta Pescarába. Hát elkezdődött! Ez most nem olyan (a tavalyihoz hasonló) katasztrófa filmes kiszólás, mikor a főszereplőnk már a távolban látja az érkező, kirobbanó, tomboló- hurrikánt, cunamit, vulkánt. Jelenleg éppen annyira hullámzik a tenger, hogy szörföseink meg tudják lovagolni, mi több, még szórakoztatják is a parton piruló bikinis cicákat.

Hat éve nem kezdtünk győzelemmel szezont. Akkor, 2006-ban a Fiorentina ellen nyertünk 3-2-re (olyan ma már szürreális dolgokat idézhetünk fel, minthogy Cambiassonak szőr van a fején, és hogy Luca Toni tudott futballozni is). Hat év elég hosszú idő egy csapat életében, persze hat év rajt győzelem nélkül nem olyan hosszú, ha közben sorra rakod el a Scudettókat év végén. Viszont, mi ilyet két éve nem csináltunk, de most nem is akarok az ideiről beszélni, korai és megalapozatlan volna. Túlságosan mélyről jövünk ahhoz, hogy ilyen szárnyalásokba kezdjük, egy nyamvadt meccs után, pláne az újonc ellen, akik még annyira sincsenek meccsben, mint mi. Köszönhetően annak, hogy akkor kezdtük az idényt, amikor a tisztességes focista kicsekkol a reptéren, Ibizáról visszatérve.

Pescara elleni 0-3 abszolút energia takarékos üzemmódban zajlott le, ennél spórolósabb talán nem is lehetett volna a csapat. Az expozícióban (első 15 perc) értékelhető összteljesítményünk: felmentünk a pályára, kezet fogtunk a sporikkal és az ellenféllel, majd Zanetti adott egy szuvenír zászlót a delfineknek (nem a camponai tropicarium lakói, hanem a hazaik megnevezése). Sőt még Weiss révén, pont, hogy az ellenfél került közelebb a feljegyzendő esemény kategóriájához, ami egy tizenegyes gyanús szituációban manifesztálódott. Eztán Zanetti úgy gondolta, hogy Pescarában még nem ismerik eléggé és Milito hathatós segítségével Sznájdör megszerezte a vezetést.

Akinek van Sportklubja, az olyan feledhetetlen élményekben vehet részt, hogy hallhatja a 2006-os vébé sztárjait munka közben. Na ilyen volt az is, mikor aktuális szpíkerünk a holland nevek kiejtése angol nyelvterületen című szociolingvisztikai műsorát adta elő (ez még mind semmi ahhoz képest, hogy a következő, PSG-Bordeaux meccsen, Diabaté – idézem – egy az egyben viszi négy védőre a labdát.) A jópofa, olasz celebszakács a többiekhez képest még emelte is az est fényét, komolyan. Vannak még gondok.

De a játékkal annál kevésbé, mert mire bestrigulázhattuk Wesley gólját, már jött is Milito a repetával. Már első ránézésre is kreatívnak tűnő támadótriónk Sneijder-Cassano-Milito útvonalon juttatta ketrecbe a bogyót. Ezzel a két percnyi focival megspóroltuk magunknak az egész félidőt, sőt az egész meccsetA Pescara csak elvétve jutott egyáltalán a veszélyzónánkba, a harmatos középpályás védekezésünk ellenére. A csapat meg óvatos labdatutujgatással töltötte az időt, egy-egy ritmusváltásból helyzetbe kerültünk, de a koncentráció már nem volt a csúcson, igaz az ellenfél sem csikarta ki ezt belőlünk. Néha színeztük kicsit a játékot, majd a Cassano helyére beálló Coutinhónak centerezett a Herceg mikor már mindenki beletörődött a saját sorsába. 0-3. Nem osztott, nem szorzott, de azért jól esett. Attraktív, ötletes focinkat sok hibával tarkítottuk, de ebből jelenleg semmilyen konzekvencia nem vonható le, nemhogy az egész szezonra, de még egy hónapra előre sem.

Castellazzi – egy óriási bravúrja volt, megköszönhetjük, hogy nem lett a szünet előtt 1-2. Biztos lábakon állt. 7

Zanetti – nyolcszázegyedszerre is. 7

Silvestre – észrevétlen takarítószemélyzet, a védelem igazi tesztje nem a mai volt, de Szilviben van fantázia. 6

Ranocchia – totális meglepetés. Nem csak többször olvasta remekül a játékot (interception), hanem testi adottságait kihasználva is szerelt. Ezen felül kihozta a labdákat, olykor egy-egy szép cselt is bevetve. Nem tűnt lassúnak. Lehet, hogy tényleg csak bizalom kell neki. 7

Nagatomo – olyan, mint a jó a pultos csak a szokásost hozza. Támadásban használható opció, és védekezésbeli hiányosságai kevésbé feltűnőek, ha az ellenfélnek nincs jobb szárnya. Most ebben a kellemes helyzetben találta magát. 6

Guarín – flegma volt, vagy csak nem tette magát oda igazán, főleg az első félidőben. Néhányszor közelről nézte az ellenfél emberét, nem lépett oda, nem volt agilis. Két helyzetet elszórakozott, de azok belefértek. Lehet, hogy csak többet várok tőle, de azért, mert tudom, hogy tud jobbat. 5

Gargano – még fel sem melegedett az öltöző padja a segge alatt, de már a legjobb középpályás teljesítményt nyújtotta a meccsen. Lenyűgöző, ahogy akar, odalép, harcol és noha közel sem játszott tökéletesen, ezzel a mentalitásával felfelé lógott ki. Várjuk a folytatást. 7

Cambiasso – elgondolkoztam meccs közben, hogy versenyeznek-e Fredyvel, hogy ki tudja kevesebb energia befektetéssel lehozni a meccset… Chuchu nyert volna. Kicsit több oda lépés kellene tőle, nem tudja mindig leolvasni, hogy merre indul az ellenfél, ez nem kosárlabda. Volt ő ennél merészebb is. 5

Cassano – ez debütálásnak megteszi. A 60 perces Cassanóból két edzés alatt 66 percest faragtunk. Jövőhétre már a hosszabbítást is bírni fogja. Már most megérti magát a hollanddal és ez jó, de lesz még jobb, ettől nem félek. Csak annyi hiányzott a góljához vagy újabb gólpasszához, hogy a más is hasonló nívón gondolkozzon. 7

Sneijder – pozitívumok: világklasszis. Mozgatja a csapatot, helyzeteket teremt, és, ha kell, befejez. Militóval eddig is jól megvoltak (ha az emlékeim nem csalnak), Cassanóval sem lesz gondja. A játékkedve nagy, pörög és színezi is. A negatívum: néha már túlzásba vitte és nagyképűnek tűnt. Jó látni a trükköket, de persze, hogy faragni fogják, ha ilyen látványosan szórakozik. 8

Milito – ilyen, amikor formán kívül van. Egy gól, két gólpassz. Reméljük még inkább belelendül, legyen meg a 40 gól a naptári éven belül. Ismerjük már jól, tudjuk, hogy ugyanúgy előkészít, ahogy befejez. Sőt előbbiben most még jobb volt, rúgatott egy gólt Fülöppel. Csak azért nem kapott eggyel magasabb számot, mert egy olyan ajtó-ablak ziccert hibázott, ami még egy sima meccsnél is fájt. Az ilyesmit be kell varrni, nem az eredmény miatt, hanem a személyes tekintély miatt. 8