Talajvíz! Inter-Lazio 2:1

Az előttünk álló csapatok hozták a kötelezőt, így a szokásos győzelmi kényszerrel fogadhattuk a szimpatikusabb római csapatot. A 3 pont begyűjtése esetén azonnal helyet cserélnénk velük és a dobogón álló társaságokat is idegesítenénk, hogy hallják lihegésünket. Ranieri jól keverte a kártyákat, a végén még bejött a lestaktika is, így elmondhatjuk az unalmas szlogenünket: ” A győzelmet meg kell magyarázni.” Íme!

A derbi-győztes csapaton ne változtass elv alapján nem sokat variált CR, mindössze annyit tett, hogy az eltiltott Motta helyére berakta, a Milan ellen is biztatóan mozgó, Chivut. Ezzel a kezdővel sasoltuk a sasokat: JC- Maicon, Lucio, Samuel, Chivu – Nagatomo, Zanetti, Cambiasso, Alvarez – Pazzini, Milito. A védelmünk éppen 132 éves volt, így rutintalanságra nem panaszkodhattunk. Sablon 4-4-2, de eddig elég sok pontot köszönhetünk neki, így nem hisztiztem, mikor így álltunk fel. A másik oldalon a vb-specialista Klose és a rutinos Rocchi készült az idegrendszerünk borzolására. (Egy picit tartottam Rizzolitól, hogy ő is ezt fogja tenni.)

mester

Olaszosan kezdődött a meccs, helyzetek nélkül, a sör mellé meg kellett inni egy kávét is. Marchetti adott egy jó labdát Alvareznek, aki lekezelte, majd kevéssé lőtt fölé. A másik oldalon Lucio egy sima felszabadítás helyett elkezdett brazilozni (végül is ő az), Rocchi lecsapott a labdára, de a hatosunk helyrehozta hibáját, mert a semmiből odaért és a kapufára tisztázott. Nem kicsit volt szerencsénk. A 20. perc környékén kamikaze és Ricky helyet cseréltek, így Nagatomo visszakerült a bal oldalra, míg Alvarez rohangált Maicon előtt. Nem nagyon tudtunk helyzeteket kialakítani, igazából nem is csináltunk semmit, így nem volt meglepő, hogy lőtt egy gólt a Lazio. Ennek a játéknak mégis ez a lényege. Ledesma passzolt a keresztbe futó Rocchihoz, aki félfordulattal, kilőtte a hosszú sarkot. Lucio szép díszkíséretet adott a gólhoz, Cesar nem védhette. 0-1. A kapott gól ellenére sem változott a helyzet, nem tudom azt írni, hogy futószalagon alakítottuk ki a helyzeteket, mert azok nem voltak. A végére aztán a semmiből sikerült kiegyenlítenünk. Milito kényszerítőzött Alvarezzel, majd ismételten ballal lőtt gólt, mint tette a Milan ellen.  Az első kaput eltaláló lövésünkből gól született. Legalább azt nem mondhatjuk, hogy rossz százalékban használjuk ki a lehetőségeinket. 1-1, szünet.

góól

Ranieri apánk sem lehetett elájulva játéktól, így cserélt is kettőt a szünetben. Chivu és Alvarez le, Sneijder és Obi fel. Nagatomo visszament balbekkbe, Obi előtte középpályázott, Sneijder pedig természetesen az irányításért felelt középen. Az egész első félidőt végigténfergő Pazzini, nem meglepő módon a pályán maradhatott. A második félidő is olyan volt, mint az első. Halálosan unalmas. Sneijder próbált egy kis életet vinni a pályára, de a többiek ne igazán voltak partnerek benne. A semleges nézők nagy része valószínűleg el is aludhatott, esetleg belevetette magát a Való Világ lélegzetelállítóan izgalmas kiválasztására, de hát mi Inter szurkolók vagyunk, kérem szépen. Az évek alatt megszokhattuk, hogy vannak ilyen meccseink is. Pazzinire 63 percet kellet várnunk, hogy legyen egy labdarúgóra emlékeztető megmozdulása. Ez annyira jól sikerült, hogy mindjárt gól is lett belőle. Lucio fejelt vissza egy labdát a saját térfelünkről, Pazzini a leshatáron túlról (magyarul VOLT) lépett ki és szépen átemelte a labdát Marchetti fölött. Jöhetett a szemkiszúrós gólöröm. 2-1, ide! Két perc múlva Klose ajtó-ablakát hatástalanította Julio Cesar. Meleg volt. Volt még egy Sneijder lövés, egy Milito-Faraoni csere, egy Cissé luft, egy Ledesma löket a végére, de az eredmény nem változott. 2-1, hurrá, BL helyen vagyunk! (majdnem…)

Osztályzatok:

JC: A gólról nem tehetett, Klose ziccerét megfogta, de amúgy sok dolga nem volt. 6

Maicon: Ma inkább a védekezésben jeleskedett, volt egy külső csüddel eleresztett lövése, de ez most méterekkel mellé szált.  6

Lucio: Egy hatalmas hiba az elején, bár nem kaptunk gólt belőle. Véleménye, szerint „picit” benne volt a kapott gólban, de jóvá tette a 40 méteres, fejjel adott gólpasszával. 6

Samuel: Nekem ő most masszívabbnak tűnt, mint Lucio. 7

Chivu: Talán sérülés miatt cserélhette le Ranieri, mert nem lógott ki a csapatból.  6

cseréje Obi: Kezd egyre magabiztosabban játszani, már a kupameccsen is jól tolta. 6

Alvarez: Az első félidőben fortyogtam, hogy nincs egy jó passza. Egyet csak sikerül adni, az meg mindjárt gólpassz volt. Talán egyszer ki lehetne próbálni, hogy Sneijderrel egyszerre legyenek a pályán. 5.5

cseréje Sneijder: Látszik benne a bizonyítási vágy, volt egy veszélyes szabadrúgása, néhány jó átadása. A következő meccsen már valószínűleg kezdeni fog. 6

Zanetti: Őt bármilyen posztra teszi Ranieri, mindig átlagon felülit nyújt. 7

Cambiasso: Átlagos. 6

Nagatomo: Ezen a meccsen volt jobb és bal oldali középpályás, majd egy félidőn át balhátvéd. Óriásit nem hibázott, bár nem is nyújtott maradandót. 6

Pazzini: 63 percig tökéletes labdatemető volt, majd lőtt egy nem csúnya gólt, s ezzel bezsebeltük a 3 pontot. Bízzunk  benne, hogy most szakadt nála át az a gát, ami decemberben Militónál. 6.5

Milito: Ballal megint a hosszúba. Köszönjük. 7

cseréje Faraoni: Kapott 20 percet, de én nem is emlékszem, hogy volt-e valami érdemleges megmozdulása, így eltekintenék az osztályozásától.

Ranieri: Vesztes állásból megfordítottuk a meccset, jókat cserélt, megtanította a csapatot védekezni. A szünet után egy picit 4-3-1-2-re emlékeztetett a felállásunk, s a győztes gól után azonnal cserélt egy biztonságit (Faraoni-Milito), hogy meglegyen a meccs. Nem játszottunk látványosan, de hát ugye ismerjük a mondást: „A cél(futball) szentesíti az eszközt”. Reméljük, hogy Moratti egy picit segíti azzal a munkáját, hogy igazol egy-két minőségi játékost, mert az öreg becsülettel teszi a dolgát. 8

A Laziónak további sok sikert kívánunk a bajnokságban és reméljük, hogy sok pontot fognak szerezni a Milan, a Juve, vagy éppen az Udinese ellen. Nekünk folytatás szerdán, a Nápoly elleni kupameccsen.